• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Palawan

Palawan Adası Gezi RehberiPalawan Adalar Grubu, Filipinler'in batı kıyısında güneye doğru uzanan 450 km uzunluğunda ve 50 km genişliğindeki en az el değmiş, kalan son ekolojik bölgedir. Güney Çin Denizi, Sulu Denizi ve Filipin Denizi arasında yer alan binlerce el değmemiş adadan oluşan Palawan ve efsanevi Bacuit Archipelago dünyanın 7. doğal harikalarından biri olarak değerlendirilmektedir.


Puerto Princesa


Palawan'ın başkenti olan Puerto Princesa takımadalara ana giriş noktasıdır. 250.000 nüfuslu şehir 1872 yılında İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehrin belediyesi, eko ve macera turizmini koruyabilmek için sıkı önlemler alınmıştır. Örneğin yere çöp atmanın cezası 200 Php'dir. Palawan'ın ünlü plajlarına ve adalarına gidebilmek için bir durak vazifesi gören şehrin içinde Palawan Müzesi dışında gezilecek kaydedeğer bir yer bulunmamaktadır. Puerto Princesa'nın 10 km kuzeyinde yer alan Honda Bay ve Sabang'ta UNESCO koruması altındaki Puerto Princesa Yeraltı Nehri Milli Parkı görülmeye değer turistik bölgelerdir. Puerto Princesa'dan günübirlik tur satın alarak bu doğal hazineyi ziyaret edebilirsiniz.Konaklama
Puerto Princesa ve çevresinde konaklamak için 50 den fazla tesis mevcuttur. En sakin ve yeşil bölgeler Rizal Avenu'nun sonlarına doğru konuşlanmıştır.

Ulaşım

Puerta Princesa'ya Manila ve Cebu'dan, Borneo (Malezya) Kota Kinabalu'dan direk uçuşlarla ulaşmak mümkündür.

El Nido

Palawan'ın kuzeybatısında yer alan bu küçük ama hareketli kasaba ünlü Bacuit Archipelago'ya gidiş noktasıdır. Ayrıca pek çok muhteşem plaja ve lagünlere açılan bir kapıdır. Turistlerin El Nido'ya geliş sebebi, efsanevi Bacuit Archipelago olarak bilinen, Filipinler'in kurtarılmış ve yerleşim olmayan bu bölgesinde adadan adaya gezmektir. El Nido ve çevresinde gezebilmek için günübirlik turlar satın almak mümkündür. Ziyaret edilecek yerler arasında; Small Lagoon (küçük lagün), Hidden Lagoon (saklı lagün), Snake Adası (Yılan Adası), Helikopter Adası, Gizli Plaj, Saklı Plaj, Katedral Koyu sayılabilir. Ayrıca bir tekne kiralayarak el değmemiş bir adaya gidebilir, geceyi denizin içindeki milyonlarca pırıltı yayan planktonları izleyerek geçirebilirsiniz.El Nido'da banka ATM si bulunmadığından Purto Princesa'dan ayrılmadan önce yanınızda yeterli miktarda nakit para bulunduğundan emin olunuz.

Konaklama

El Nido'da konaklama için yeterli seçenek mevcuttur. Oteller bölgesi otobüs ve jeepney terminaline oldukça yakındır. Sessiz bir konaklama için Corong Corong bölgesi değerlendirilebilir.

Ulaşım

Puerto Princesa'dan El Nido'ya yerel otobüslerle (8 saat) veya özel minivan kiralayarak gitmek mümkündür. Hava koşulları uygun ise Coron'dan feribot ile ulaşım seçeneği de mevcuttur. Yüksek sezonda Coron, Port Barton ve Sabang'tan El Nido'ya bangka (yerel tekne) larla ulaşılabilmektedir.


MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret278502
Takvim