• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Krabi

Krabi Gezi Rehberi


Güney Tayland’ın Andaman kıyısında yer alan Krabi, binlerce yıl boyunca korsanlara, tüccarlara ve deniz çingenelerine ev sahipliği yapmış. Günümüzde ise bir çok turisti ağırlıyarak ismini son zamanlardafazlaca duyurmaktadır. Yolunuz Krabi'den geçiyorsa muhakkak buraları ziyaret etmelisiniz.

Rai Leh East manzara noktası, ve Phra Nang plajları arasından geçen yol manzara noktasına ve bir lagüne çıkıyor. Tırmanma güzergahı oldukça dik ve de tırmanırken buradaki ipleri kullanmak gerekiyor. Manzara noktası Rai Leh bölgesini tüm ihtişamıyla izleyebileceğiniz bir yer. Gizli lagün ise son derece etkileyicidir.
Phra Nang Anıtı ve Mağarası (Tham Phra Nang Noi). Bölgeye adını veren anıt, Phra Nang plajının hemen yanında. Anıt, burada boğulduğuna inanılan bir Hint prensesinin anısına yapılmış. Balıkçılar burada bereketli av için adak yaparken çocuk isteyen kadınlar da tahta penis bırakarak adak yapıyorlar.


Büyük Phra Nang Mağarası (Tham Phra Nang Nai). Elmas mağarası olarak da bilinen mağara, Rai Leh East plajının kuzeyinde yer almaktadır.

Krabi Town Gece Pazarı, oldukça renkli olan pazar, alışveriş için renkli seçenekler sunmaktadır.

Kaplan Mağarası Tapınağı (Wat Tham Seua), Krabi kasabasına 3 km uzaklıktaki bu tapınak bir mağaranın içine inşa edilmiştir. Tapınağın baş keşişi bir Vipassana meditasyonu ustasıymış ve özellikle ölümle ilgili objeler üzerine meditasyon yapmakla ün salmış. Bu yüzden tapınakta etrafa saçılmış kurukafalar, iskeletler, ceset resimleri bulunmaktadır.

Bu ürkütücü yanına rağmen mağara tapınağı görülmeye değer bir atraksiyon. Dağın tepesine giden 1237 basamağa sahip merdiveni tırmananları ise tepedeki kaplan ayak izleri ve Krabi’nin panoramik manzaraları bekliyor.Khao Kanab Nam,
Krabi kasabasının sembolü olan ikiz tepeler Krabi nehrinin iki yakasında bulunmaktadır.

Deniz Kabuğu Mezarlığı (Seashell Graveyard), Susaan Hoi’deki fosiller 40 milyon yıl öncesine tarihlendiriliyor. Önceleri bataklık olan Susaan Hoi, sonradan kurumuş ve zaman içinde buradaki deniz kabukları 40 cm üzerinde kaya parçaları haline gelmiş.

Phanom Bencha National Park, Krabi’nin en özel yerlerinden biridir bu park. Macera dolu bir günü burada geçirebilirsiniz.

Railay veya Ao Nang gibi plajlara gitmek için bir geçiş güzergahı olarak kullanılan Krabi Town oldukça sakin bir kasabadır. Yoğun bir Müslüman nüfusa da sahip olan kasabada son derece renkli bir gece yemek pazarı da mevcut.

Krabi'den günü birlik tekne turları ile yakın çevredeki bakir adalara tur yapabilir ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Koh Yao Noi ve Koh Yao Yai adaları, 4 adalar turu en çok tercih edilenlerdir.

Krabi'ye Bangkok'tan direkt yapılacak bir uçuşla ulaşabilmeniz çok kolaydır. Aynı şekilde Kuala Lumpur'dan da uçakla ulaşabilirsiniz. Diğer ulaşım seçenekleri ise tekne, otobüs, tren ve minivandır.


MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim