• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Koh Lipe

Koh Lipe Gezi Rehberi


Tayland Andaman denizinin güneyinde yer alan ve Malezya ile neredeyse sınır olan ufacık ada Koh Lipe, bembeyaz el değmemiş kumsalları, tertemiz suları ve çeşitli deniz hayatı ile Tayland’ın Maldivleri olarak bilinmektedir.

Tayland anakarasından 60 km uzaklıktaki ada Malezya’nın en tanınmış adası Langkawi’den sadace 30 km uzaklıktadır. Adang takımadaları 10 adadan meydana geliyor. Bu 10 adanın sadece bir tanesinde oturum vardır. Bu da Koh Lipe’dir. Bu sayede deniz yaşamını gözlemlemek için bu adalara günlük şnorkel turu yapmak adanın en büyük aktivitesini oluşturur. Bu ada toplulukları Tayland’ın 2. Büyük Ulusal Parkı Tarutao Milli Parkının bir parçasıdır.

Adada toplam 3 ana kumsal vardır; Pattaya Beach, adanın en uzun ve en geniş kumsalıdır. Trafiğe kapalı walking street caddesinin sonuna vardığınız zaman sokak Pattaya kumsalına açılır. Sunrise Beach, Koh Lipe adasının batı kısmında yer alan kumsaldan açık havalarda Koh Tarutao ve Langkawi adaları gözükebilmektedir. Bu kumsalın en büyük avantajı yakın mesafede bulunan Koh Kra ve Koh Usen adalarında şnorkel dalışı yapma imkanı olmasıdır. Sunset Beach, Sunset plajı gün batımı için en ideal noktalardan bir tanesidir. Kumsal üzerine kurulu bar ve resturantlarda içeceğinizi yudumlarken gün batımını izlemenin keyfine varabilirsiniz.Akşamları ise ışıksız kalan kumsallarda planktonların ışıkları ile muhteşem bir doğa olayına tanıklık edebilirsiniz.

Çevredeki Adalar

Eğer adada yer alan kumsallar yerine kimselerin olmadığı yerlere gitmek isterseniz. Tayland’ın yerel botları olan Longtail’lerle 15 dakika ila 1 saat arası yolculukla Koh Adang ve Koh Rawi adalarına gidebilirsiniz.

Longtail botlar ile 2 km uzakta bulunan Koh Adang adasına 15 dakikada ulaşıp buradaki manzara noktasına çıkıp kuş bakışı Koh Lipe adasının manzarasını izleyebilirsiniz. Toplam 3 tane manzara noktası vardır. En yüksek noktaya çıkmak için 1 saat yürümeniz gerekmektedir. Yanınızda mutlaka büyük şişe su bulundurun, yağmurlu havada tırmanmaya kalkışmayın. Yerler çok kaygan olduğu için düşme riskiniz yüksektir.

Ulaşım
Bangkok’tan gelecekler için; 
Bangkok’tan Koh Lipe adasına ulaşmanın en hızlı yolu Had Yai’ye uçakla gelmektir. Buradan taksi veya minibüsler sayesinde Pak Bara iskelesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Langkawi’den gelecekler; Eğer yüksek sezonda gelmeyi planlıyorsanız en mantıklı olanı Langkawi adasına uçmak ve Kuah Jetty’den hızlı botlar ile direk Koh Lipe adasına geçmektir.

Tayland'ı gezerken Koh Lipe'ye gitmek isterseniz Satun kasabasından hergün düzenli olarak karşılıklı seferler yapılmaktadır. Çevre adalardan da hergün Koh Lipe'ye hızlı botlarla ulaşım sağlanmaktadır.


MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret294015
Takvim