• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Dalat

Dalat Gezi RehberiDalat, Vietnam’ın yüksek bölgelerinden biridir (1475 m). Vietnam’ın Alpleri olarak da anılmaktadır. Dağ kasabası olduğu için hava sıcaklığı nispeten diğer bölgelere göre daha serindir. Buraya gelecek olanlar hava durumunu kontrol etmelidir.

Dalat, Fransız koloni zamanından kalma estetik yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Küçük bir kasaba olmasına rağmen Dalat’ın çevresinde görülmeye değer göller, tropik ormanlar ve şelaleler bulunmaktadır. En önemlisi ise havasıdır. Yerel halk dilinde Dalat’ın diğer bir adı “Sonsuz Bahar Şehri”dir. Balayı çiftleri tarafından çok tercih edilmektedir.

Dalat’a geldiğinizde Bao Dai’nin yazlık sarayı, Lam Ty Ni Pagodası, Hang Nga Sanat Galerisi, Aşk Vadisi, Datanla Şelaleleri, Cam Ly Şelaleleri ve Xuan Huong Gölü’nü gezebilirsiniz. Lat Köyü’nden hareket ederek yürüş yapmak isteyenler için Lang Bian Dağı iyi bir seçenektir. Dalat’ın güneyinde 55 km uzaklıkta yer alan Pon Gour Şelalesi de vakti olan gezginler için görülmesi gereken yerler arasındadır.

Dalat’a ulaşmanın en kolay yolu şehrin 30 km güneyinde bulunan Lien Khuong havaalanıdır. Ho Chi Minh ve Hanoi’den Dalat’a rahatlıkla gelebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine servisler bulunmaktadır. Karayolu ile Nha Trang ve Ho Chi Minh şehrine ulaşabilirsiniz.

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim