• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Siem Reap

Siem Reap Gezi RehberiSiem Reap, Kamboçya'nın kuzey batısında küçük, sevimli ve oldukça hızlı gelişen bir şehirdir. Tonle Sap Gölü’nün batıya uzanan kısmının tam kuzeyinde yer almaktadır. Şehir geçimini turizmden sağlamaktadır. Dünyanın dört bir yanından turistler buraya, yılın her mevsiminde akın etmektedirler. Bunun tek nedeni, 400 km² bir alanı kapsayan, UNESCO’nun "Dünya Mirası" listesinde yer alan bir dünya harikasına sahip olmasıdır. Angkor Tapınaklar Bölgesi..

Siem, bir diğer deyişle siam, siyam anlamına geliyor yani bugünkü Tayland`ın eski adı. Reap ise, "yok edildi, yenildi" anlamına geliyor. Bir nevi "Yenilen Siyam Halkı" anlamına gelen şehrin adı 15. yy’da, Taylandlılar tarafından işgal edildikten sonra Kimerlerin (Kamboçyalılar) ani bir baskınla şehri geri almalarından sonra konulmuştur.Siem Reap gezilecek yerler

Siem Reap`taki birçok insan Angkor Tapınak Bölgesi’ni görmek için gelir. Kuş düşkünleri için bir cennet olan Prek Toal, leylek ve pelikanlara ev sahipliği yapıyor. Sular üzerinde yüzen Vietnam köyünde, Tonle Sap’ta, ise olağanüstü bir günbatımı manzarası sizi bekliyor. Kamboçya tarihini detaylı görebileceğiniz Ulusal Müze ve doğası, şelaleleri ve ünlü "Yatan Buddha" sı ile Phnom Kulen görülmesi gereken yerlerdendir. Günün yorgunluğunu gece pazarında atalabilir, Siem Reap’ın pazarda kendinizi kaybedebilirsiniz.


Siem Reap’ta çok çeşitli restoran seçenekleri ile birçok dünya mutfağı menülerine rastlamak mümkündür. Amazon Angkor adlı restoranda yerel ve ilginç Apsara dansı gösterilerini izleyebilirsiniz. Burası açık büfe bir restoran ama esas olarak gösterisi ile anımsanacaktır. Apsara, Budist ve Hindu inanışında bulutların ve suyun dişi ruhunu temsil eden mitolojik bir kişiliktir ve çok güzel bir kadın kılığında krallara ve kahramanlara dans eder. Bu gösterideki Apsara dansının figürleri, tapınaklardaki Apsara çizimlerinden alınmış ve danslaştırılmıştır. Apsara dansçıları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Siem Reap şehrinde, çok fazla zengin turistin ziyaret etmesi nedeni ile pek çok 5 yıldızlı otel inşa edilmiştir. Bunun yanında birçok ucuz otel seçeneği de bulunmaktadır.

Siem Reap’a komşu ülkelerden havayolu ile gelebilirsiniz. Başkent Phnom Penh’den karayolu ile, Tayland ve Laos’tan da karayolu ile gelmek seçenekler arasında yer almaktadır.Yorumlar - Yorum Yaz
MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret294015
Takvim