• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Sihanoukville

Sihanoukville Gezi RehberiSihanoukville, Phnom Penh’in güneydoğusunda, Bahai Yarımadası’nda yer almaktadır. Şehir, Liman ve Pery Nab Bölgesi olmak üzere iki ana merkezden oluşmaktadır. Turistlerin bu şehri ziyaret etme sebeplerinin başında altın kumları ve plajları gelir.

Son yıllarda turizmin gelişmesi ile bölge yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır.

Kamboçya gezisi sırasında deniz sefası yapmak isteyenler için Sihanoukville iyi bir seçim olacaktır. Ochheuteal kumsalı 4 km uzunlukta olup sahile dizilmiş restoranları ile ilgi çekmektedir. Deniz için en uygun  alternatifler arasında, Independence ve Serendipity plajları, otellerin yoğun olduğu Sokha Plajı, sırt çantalıların buluştuğu ve eğlencenin bol olduğu Victory Plajı, Koh Pos Adası’ndaki Koh Pos Plajı sayılabilir.

Sihanoukville gezilecek yerler dışında daha sakin ortamlar arayanlar için Bambu Adası iyi bir seçenektir. Bambu Adası’na geçmek için su taksileri kullanılmaktadır. Koh Rong, Kong Rong Samlon, Koh Tang görülmesi gereken diğer yerler arasındadır. Bir Rus tarafından işletilen Magic Adası da görülmeye değerdir.


Kamboçya’nın ovalık bölgesi, Sihanoukville ile yerini dağlık alanlara bırakmaktadır. Yarımada tarafından çevrelenmiş olan bu bölgede Ream Milli Parkı bulunmaktadır. Burada orman yürüyüşleri yapmak oldukça popüler bir aktivitedir.

Sihanoukville’ e Phnom Penh’den iç hat uçuşu ile gelinebilmektedir. Karayolu da bir diğer seçenektir. Buradan Pattaya (Tayland) ve Ho Chi Minh (Vietnam)’ye hergün kalkan otobüsler vardır.

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim