• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Kampot

Kampot Gezi Rehberi 
Kampot, Kamboçya’nın güney doğusunda yer alan ve Bokor National Park’ı için bir geçiş özelliği taşıyan bir kasaba görünümündedir. Kampot Nehri kenarına kurulmuş kasabanın nüfusu 40.000'dir. Eyalete de ismini veren bu kasaba nüfusuna göre oldukça sakin ve küçüktür.

Kampot'ta nehre paralel uzanan yolda yürümek, restoran ve kafelerde güzel vakit geçirmek eğlenceli olabilir. 20 dakika uzaklıktaki Kampot Hayvanat Bahçesi ziyaret edilebilir. Çevre adalara günübirlik tekne turları yapmak mümkündür. Kampot çevresinde çok sayıda küçük mağara bulunmaktadır. Yarım saat uzaklıktaki Phnom Ch’nork Mağarası içerisindeki oluşumlar file benzediğinden Beyaz Fil Mağarası olarak adlandırılmıştır. 

Dünyanın en iyi karabiberinin Kampot'ta ürettildiği bilinmektedir. Kasabaya gelen turistler için, biber yetiştirilen tarlalara düzenlenen turlar popülerdir. Kırmızı, yeşil, siyah ve beyaz olarak üretilen biber bitkisinin boyu, insan boyunun birkaç katı kadar olabiliyor. Bu biberler Kamboçya’nın dünya çapında ihraç edilen tek gıda ürünüdür. Yine tropikal meyvelerden olan ve ağırlığı 12 kilogramı bulan durian meyvesi çiftliklerini de çevrede görmek mümkündür.

Kampot, Phnom Penh ve Sihanoukville’ye otobüsle 5-6 saat uzaklıkta iken, Vietnam'a sadece 1-2 saat uzaklıktadır. 
 
MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim