• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Vang Vieng

Vang Vieng Gezi RehberiEskiden Vang Vieng, Luang Prabang ve Vientiane arasında küçük bir dağ kasabası iken turizmin eli değdikten sonra özellikle son beş senede çok büyük bir değişim geçirmiştir. Eskinin sakin kasabası artık sırt çantalı turizmin biraz da yozlaşmış örneklerinden biri haline gelmiş durumdadır. Şehirde hummalı bir şekilde betonlaşma ve grileşme sürmektedir.

Laos'un yerden yeni fırlamış gibi duran dik kayalıklarıyla meşhur bu güzel şehrinde kalınabilecek güzel yerlerden birisi merkezdeki gürültüden uzakta, nehir kenarında, sakin bir konumda olan Riverside Bungalows’dur. Büyük bir bahçe ve kenarına dizili, bahçeye bakan 10-15 kulübeden oluşur. İçinde sadece yatağın olduğu basit kulübeler de vardır, banyolu klimalı olanları da. Hangisini tercih ederseniz..

Vang Vieng caddelerinde her şey turistler içindir. Maalesef turistler için olan her şey belli bir bozulmayla beraber gelmiştir: "mutlu" meyve içecekleri ve "uzay" pizzaları (içinde esrar veya afyon bulunur) menülerde açıkça yer almaktadır. Şehrin kuzey bölgesindeki nehir üzerindeki adalardaki barlar gece geç saatlere kadar açıktır ve civarda uyumayı imkânsız hale getirmektedirler. Vang Vieng'e gelenlerin çoğu nehirde iç lastikle (tubbing) yüzmeden şehirden ayrılmaz. Balon turuna katılıp gökyüzünden Vang Vieng’in ilginç doğa manzaralarını da izleyebilirsiniz.

Kırsal alana, nehir kenarına yakin bir yerde başlayın tembelliğe, yayılın hamaklara. İste o zaman Vang Vieng'in keyfini çıkarabilirsiniz. Şehrin güzel doğasının ve henüz bozulmamış insanlarının varlığını ancak civar köylerde anlarsınız.

Luang Prabang-Vang Vieng otobüsle 5 saat, Vang Vieng-Vientiane arası ise 3 saat sürmektedir. Bu ilginç kasabayı ziyaret etmeden Laos’tan ayrılmayınız. 

Macera arayanlar, Vang Vieng'ten Vientiane'ye Mekong Nehri boyunca kanoyla seyahat edebilirler. Bunun için yerel acentelerden tur satın almak gerekmektedir.

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret296506
Takvim