• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Myanmar Gezi Rehberi

Myanmar Gezi Rehberi

Myanmar, Çin, Tayland, Hindistan, Laos ve Bangladeş'le sınırları olan Güneydoğu Asya'nın ikinci büyük ülkesidir. Bengal Körfezi ve Andaman Denizi kıyıları ülkenin sahil bölgelerini oluşturmaktadır. Değerli taşlar, mineraller, petrol ve doğalgaz bakımından zengin kaynaklara sahip olan ülke askeri diktatörlük sebebiyle Güneydoğu Asya'nın en az ziyaret edilen ülkeleri arasındadır. Ülke nüfusunun % 87'si Myanmar vatandaşıdır ve Theravada Budizm'ine inanmaktadır. Hristiyan, Hindu ve Müslümanlar nüfusun geri kalanının teşkil etmektedir.

Pekçok turist ülkeyi ziyaret etmekten çekinmektedir. Ancak, sadece turistik bölgelerle sınırlı kalanlar için herhangi bir güvenlik sorunu yoktur. Tursitlerin serbest gezmelerine izin verilen 4 yer arasında Mandalay, Bagan, İnle Gölü ve Yangon bulunmaktadır. Bunların dışında gezmek istediğiniz yerler için askeri bir koruma tutmak zorunda kalacağınız için bu gezi sizin için çok maliyetli olabilir ki bu da önerilmemektedir.

1996'dan 2012'ye kadar sürgün hayatı yaşamak zorunda kalan Ulusal Demokrat Parti Lideri Aung San Suu Kyi, ülkede insan hakları konusunda gelişme sağlanması ve politik suçluların serbest bırakılması için yabancı turistleri bu durumu protesto etmelerini ve ziyaret etmemelerini dünya basınında paylaşmıştır. 2011 Aralık'ta ABD Dışişleri Bakanı'nın ülkeyi ziyareti ile başlayan gelişmeler sonrasında liderin sürgünü sona ermiş, reform hareketi konusunda adımlar atılmaya başlanmış ve turistler ülkeyi ziyaret etmeleri konusunda cesaretlendirilmeye başlanmıştır.

Myanmar'a seyahat eden pek çok turist bu ülkenin diğer Güneydoğu Asya ülkelerine hiç benzemediği konusunda hemfikir olmuşlardır. Modern toplumlardan birkaç adım gerideki görüntüler bu ülkeyi diğerlerinden farklı kılıyor. Tuk tuk lar, koloni zamanından kalma dökük binalar, geleneksel “longyi” giyen Myanmarlılar, eskimiş halk otobüsleri, tozlu caddeler ve elektriğin günün belli zamanlarında verildiği bu ülkeye ziyaret için diğer sebepler...

Büyüleyici tapınaklar ve kültür hazineleri, zengin ve çeşitli Myanmar mutfağı, sıcak ve misafirperver insanlar ve gezilmeye değer doğa harikaları... İnle Gölü'ne gidin, binlerce tapınağın üsütne düşen gün batımını izleyin, Bagan'da koloni zamanından kalma binaların fotoğraflarını çekin. Yangon'a gidin ve Tapınaklar Ülkesi'nin büyüsünü yaşayın.

 

 

BaşkentNaypyidaw (2005)
Resmi dilBurmaca, İngilizce
MilliyetMyanmarlı
Kuruluş4 Ocak 1948
Yönetim biçimiBaşkanlık sistemi
Nüfus52.890.000 (2016)
Para birimiKyat (mmk)
Trafik akışısol
Internet TLD.mm
Telefon kodu+95

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim