• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Naypyidaw

Naypyidaw Gezi RehberiMyanmar'ın 3. büyük şehri olan Naypyidaw, 2006'dan itibaren Myanmar'ın resmi başkentidir. Dünyanın en hızlı gelişen 10 şehri arasındadır. Eski başkent Yangon'un 320 km. kuzeyinde yer alan şehir, Bago Yoma ve Shan Yoma dağ sırası arasında yer alır ve nüfusu 924.608'dir.

Şehirde hızlı bir kentleşme ve yapılaşma vardır. Şehir planlaması gereği; ikamet bölgesi, askeri bölge, bakanlıklar bölgesi, oteller bölgesi, uluslararası bölge gibi farklı bölgeler oluşturulmuştur. Şehirde 12 tane otel mevcuttur. 2013'te Naypyidaw'da gerçekleşecek olan Güneydoğu Asya Oyunları için pek çok otel inşaatı sürmektedir.

Naypyidaw Myoma Pazarı Naypyidaw'ın ticari merkezidir. Diğer alışveriş bölgeleri ise Thapye Chaung Market ve Junction Centre Naypyidaw'dır.

Naypyidaw Değerli Taşlar Müzesi, Ngalaik Lake Bahçeleri, Naypyidaw Su Çeşmesi Bahçesi, Milli Bitkiler Parkı, Naypyidaw Zooloji Bahçeleri, Naypyidaw Safari Park ve Uppatasanti Pagoda gezilecek yerler arasındadır. Tabii ki şehir turizme ve ziyarete açıldığında. Başkent şu an turist ziyaretine kapalıdır.

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret294012
Takvim