• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

İnle Gölü

İnle Gölü Gezi RehberiKristal berraklığında dingin sular, kazıklar üzerine kurulmuş küçük köyler, kesintisiz dağ manzaraları... Hayalinizdeki Güneydoğu Asya'yı bulmak için İnle Gölü'ne uğramalısınız. Pekçok gezgine göre İnle Gölü dünya üzerinde bir cennettir. Gölün suyu o kadar berraktır ki bir ayna gibi etrafındaki herşeyi suya yansıtır. Dağlar, pagodalar, bambu evler, gün doğumu ve gün batımı, hepsi gölün üzerindedir.

Nyaungshwe Köyü İnle Gölü'nün girişindeki ilk köydür. Konaklama, yeme içme, internet kafe, hepsini burada bulabilirsiniz. Gölü keşfetmek için sabah erken saatlerde tek başınıza kano kiralayabilir veya günübirlik motorlu tekne turlarına latılabilirsiniz. Tekneden Kela Yüzen Bahçeleri, Nga Phe Kyaung (zıplayan kediler manastırı), Indein Stupa gibi duraklarda inerek gezebilir, yerel dokuyu hissedebilirsiniz. El sanatları, mücevher yapımı ve hediyelik eşya dükkanları da diğer duraklar arasındadır.

Dilerseniz gölün etrafında sakin bir yürüyüşe de çıkabilirsiniz. Gölün güneyindeki, eski başkentlerden Sagar'a kadar uzunca ama çok ilginç bir yolculuk yaparak, yarısı sulara gömülmüş, periler ülkesini anımsatan pagodaları da görebilirsiniz.

Yorgunluğunuzu atmak için Intha Köyü yakınındaki Kaungdaing'de bir longyi (yerel kıyafet) kiralayıp doğal sıcak termal sularda banyo yapabilirsiniz.

Ulaşım

Shan bölgesinde yer alan İnle Gölü'ne ulaşabilmek için Mandalay veya Yangon'dan Heho'ya uçakla gitmek gerekmektedir. Havaalanından bir saat süren karayolu yolcuğunun ardından Nyaungshwe'ye varırsınız. Yerel mimari tarzda yani kazıklar üzerinde inşa edilmiş otellere gidebilmek için ortalama yarım saat motorlu piroglarla seyahat etmek gerekmektedir. Taunggyi'den Bagan (12 saat), Mandalay (10 saat) ve Yangon'a (20saat) karşılıklı otobüs seferleri vardır.


MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZALTERNATİF GEZİLER
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret198634
Takvim