• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Batı Kıyıları & Delta

Myanmar Batı Kıyıları Gezi RehberiMyanmar'ın Batı kıyılarındaki kıvrımlı sahiller son yıllarda turistlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Issız Ngapali Plajı en iyiler arasındadır. Chaungtha ve Ngwesaung Sahilleri ise Yangon'dan en kolay ulaşabilecek olanlardır. Muson yağmurlarının bol olduğu mayıs-eylül arası sahiller için tercih edilmeyen dönemlerdir.

Pathein

Pathein, Chaungtha ve Ngwesaung sahilleri rotasındaki Myanmar'ın en büyük dördüncü şehridir. Ayeyarwady Delta'sının kalbinde yer alan şehir gerçel yerel yaşamlara dokunabilmek için çok iyi bir yerdedir. Pathein güneş-plaj şemsiyeleri üretimi ile ünlüdür. En tepesinde 6.3 kg saf altın bulunan Shwemokhtaw Paya ve daha az bilinen Settayaw Paya ziyaret edilmesi gerekenler arasındadır.

Ulaşım

Yangon'un 120 km batısında yer alan Pathein'e otobüs (4 saat) veya tekne (17 saat)yolculuğu ile ulaşım mümkündür. Chaungtha Plajı'na Pathein'den 2.5 saatlik veya Yangon'dan 7 saatlik bir otobüs yolcuğu ile ulaşılabilir. Ngwesaung Plajı'na Pathein'den 1.5 saatlik veya Yangon'dan 5 saatlik otobüs yolcuğu ile varılabilir. Ngapali Sahilleri'ne gitmek için Thandwe Havaalanına Yangon veya Sittwe'den uçak ile gelinebilir. Yangon'dan 20 saat süren bir otobüs yolculuğu yapmak ise diğer seçenektir.

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim