• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Perhentian Adaları


Perhentian Adası Gezi RehberiPerhentian Adası, Malezya'nın tropikal cennetlerinden biridir. Sırtçantalı turistlerin tercih ettiği Kecil ve daha büyük olan Besar adası olmak birbirine sadece 300 metre uzaklıkta iki ayrı adadan oluşmuştur. Küçük olan Kecil adasında konaklama diğerine göre daha ucuzdur. Perhentian Adası'na geçmek için Kuala Besut’tan kalkan hızlı veya yavaş tekneler kullanılmaktadır.

Adada pekçok yer muson zamanı (kasım ortası – şubat ortası) kapalıdır. Bu ada oldukça sakin ve dinlendiricidir. Plaj partileri arıyorsanız, bu ada yanlış seçim olur. Alkollü içecekler mayıs-eylül arası her yerde mevcuttur. Adalarda yol yoktur ve elektrik için ise jeneratörler kullanılıyor. Yer seçiminde elektrik sıkıntısı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Adada ATM bulunmadığından yanınızda yeterli nakit para ile gitmeniz gerekmektedir. En yakın banka anakaradaki Jerteh'dedir. Internet kullanımı da sınırlı ve ücretlidir. Saatine 20-25 RM ödemeniz gerekebilir.

Adada dalış ve şnorkel aktiviteleri popülerdir. Kecil Adası'ndaki Long Beach en çok tercih edilen yerdir. Dilerseniz Kecil Adası'nda Long Beach ve Coral Bay arasında yapılan 10-15 dakikalık yürüyüşlere katılabilirsiniz.
MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret296503
Takvim