• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Cameron Dağlık Bölgesi

Cameron Dağlık Bölgesi Gezi RehberiCameron Dağlık bölgesi deniz seviyesinin 1524 metre üzerinde olup, Kuala Lumpur'dan 4 saatlik mesafede Malezya sıcağından kaçabileceğiniz yemyeşil bir vahadır. Teraslanmış çay bahçeleri, rengarenk meyve bahçeleri ve golf tesisleri ile görülmeye değerdir. Dilerseniz bungolaw tipi tesislerde konaklama imkanı da bulabilirsiniz.

Cameron Dağlık bölgesinin 1885 yilinda William Cameron tarafından duyurulduğu bilinmektedir. Bölgede pek çok çay işletmesi bulunmaktadır. İlk çay bitkisi 1929'da Boh Çay işletmesini kuran JA Russell tarafından ekilmiştir. En büyük yerel çay markası olan Boh'un sahibi İskoç aile artık Londra'da ikamet etmektedir. İngilizler o dönem çay bahçelerinde çalışmaya istekli Malay bulamadıklarından Hindistan'dan Tamillleri getirmişler. O zaman gelenlerin torunları bu çay bahçelerinde çalışmaya devam ediyor.

Çay bahçeleri ve çay tadımı dışında bölgede ziyaret edilebilecek yerler arasında: Sri Tehndayuthapany Swamy Tapınağı, Ee Feng Gu arı çifliği, Cameron Highlands kelebek çiftliği, Raju's Hill çilek çifliği ve Kaktüs Vadisi sayılabilir.

Bölgede pek çok yürüyüş parkuruvardır. Tanah Rata'daki guesthouse lar size rehber lisanslı rehber ayarlayabiliyorlar. Dilerseniz Kuala Lumpur'daki seyahat acentelerinden günübirlik veya konaklamalı tur satın alabilirsiniz. Günübirlik turlar 25 - 200 RM arası değişmektedir.

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret296504
Takvim