• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
2018 GEZİ TAKVİMİ
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  PRONTOTOUR AC Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Taman Negara


Taman Negara Gezi RehberiPahang'dan Kelantan'a ve Terengganu'ya kadar, 4343 km² lik bir alanı kaplayan Taman Negara, Malezya anakarasının akciğerleridir. Bitki örtüsü ve vahşi yaşamı ile Taman Negara ormanlarının 130 milyon yaşında olduğu sanılmaktadır. Dünyanın en eski vahşi yaşam alanı ve ormanları olduğu iddia edilmektedir. Bölge 1937'de koruma altına alınmıştır. Dünyanın en yaşlı bitkileri, 630'dan fazla Asya fili ve Malezya toplamındaki 300 kaplandan 110'unun Taman Negara'da yaşadığı bilinmektedir. Yerli halk olan Orang Asliler burada hala varlıklarını sürdürmektedirler.

Taman Negara'yı ziyaret için en uygun zaman yağmurların az olduğu şubat – eylül ayları arasıdır. Nisan – ağustos ayları arası yüksek sezondur. Bölgeye giriş için mutlaka izin alınması gerekmektedir. Bu izinleri 1-15 RM ödeyerek Mutiara Taman Negara Resort'tan, Kuala Tembelling iskele ofisinden satın alabilirsiniz. Rehber ile gezmek isterseniz Kuala Tahan'daki tur acentelerinden yaklaşık 180 RM karşılığında bunu organize edebilirsiniz. Dilerseniz Kuala Tahan'dan yürüyüş veya 4x4 araçlı tur satın alabilirsiniz. Bölgede pek çok yürüyüş parkuru vardır ve izin verilen alanlarda kamp yapmak mümkündür.

Taman Negara'ya Kampung Kuala Tahan'dan kalkan özel minibüslerle gitmek mümkündür. Jerantut'tan Kampung Kuala Tahan'a otobüs seferleri mevcuttur. Bir diğer yol, Jenantut'tan otobüsle Kuala Tembling iskelesine gelerek, buradan nehir tekneleriyle parka ulaşmaktır. 
GÜNEYDOĞU ASYA TANITIM FİLMİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZALTERNATİF GEZİLER
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.54196.5681
Euro7.46357.4934
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret187431
Takvim