• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Penang

Penang Gezi RehberiMalezya'nın güneyinde yer alan 1045 km² büyüklüğündeki ada, Asya'daki en büyük köprü olan Penang Köprüsüyle Seberang Perai'e bağlanır. Modern gökdelenlerin arasından zarif koloni binalarının göründüğü 200 yıllık tarihe sahip başkent George Town 2008'de UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Ada'da Çinli nüfusun başı çektiği oldukça çok kültürlü bir yapı vardır. Bu sebeple, Çin, Hint, Budist tapınakları ve camiler birarada yaşam bulmaktadır.

Adayı gezmeye, liman tarafındaki koloniyel bölge olan Fort Cornwallis'den başlayabilirsiniz. Yürüyüş yolunu takip ederek bölgenin tamamını gezmek mümkündür. Şehrin yürüyüş mesafesi dışında kalan kısımlarını şehir içi otobüsleri kullanarak gezebilirsiniz. Merkez otobüs durağı Komtar'dır.

Gezilecek yerlerCheong Fatt Tze Köşkü, 1880'lerde Feng Shui esaslarına göre yapılmış, 38 odalı büyk bir köşktür. 12 RM ödeyerek köşkün içini gezmek mümkündür.

Kek Lok Si Tapınağı, Ayer Itam kasabasını tepeden gören, Güneydoğu Asya'daki en büyük Budist Tapınak kompleksidir.

Penang Tepesi (Penang Hill) şehir merkezine 6 km uzaklıktadır ve deniz seviyesinden 823 metre yüksekliktedir. Diğer adı Bukit Bendera olan tepeye şehir merkezinden otobüsle gelip, finikülere binerek çıkabilirsiniz. Şehri kuşbakışı izleyebilir, orman içinde yürüyüşler yapabilir, muhteşem manzaralı kafelerde keyif yapabilirsiniz.

Penang Ulusal Parkı, Khoo Kongsi Çin Tapınağı, Pinang Peranakan Köşkü, Tropik Meyve Çiftliği, Batu Maung Savaş Müzesi, Penang Müzesi, Hint Mahallesi, Acheen Cadde Camisi, Hainan Tapınağı, Penang İslam Müzesi, Gurney Drive açık hava restoranı ziyaret edilebilecek diğer önemli yerlerdir.


Konaklama

Penang'ta her bütçeye uygun konaklama imkanı mevcuttur. Konforlu lüks oteller, hosteller, pansiyonlar, eski köşkler veya koloni evlerinden yapılmış butik oteller seçenekler arasındadır.

Ulaşım

Penang'a hava ve karayolu ile Malezya'nın her yerinden ulaşmak mümkündür. Kuala Lumpur'dan konforlu otobüslerle 5 saat süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Penang otobüs terminali Komtar'dan Tayland'a giden otobüs ve minibüslere de binmek mümkündür. Ayrıca Butterworth'ten bineceğiniz tren ile de Tayland'a gitmek mümkündür.

 

 

MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret296505
Takvim