• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Kuching


Kuching Gezi RehberiSarawak nehrinin kıyısına kurulmuş eyaletin başkenti, bir krallık, bir kedi... Kuching, Malaycada “kedi” anlamına gelmektedir ve şehrin maskotu olmuştur.

Şehrin en hareketli bölgesi Sungai Sarawak'ın güney kısmıdır. Pekçok otel, restoran, banka ve iş yerleri Kuching Camii ile Büyük Kuching Kedisi arasındaki 2 km lik alana yayılmıştır. Bu sebeple şehri yürüyerek gezmek çok kolaydır. Sadece Kedi Müzesi, havaalanı, otobüs terminaline gitmek için şehir içi otobüslerini veya taksileri kullanmak gerekebilir.

Nehir boyunca, bugün Sarawak eyalet başkanının ikametgahı olan ve 1870'de inşa edilen görkemli saray Astana'yı görmek mümkündür. Bu saray Kutching’in kurucusu Charles Brooke’un karısı Margaret’e düğün hediyesi olarak yaptırılmıştır ancak ziyarete açık değildir. Fort Margherita ise kenti korsanlardan korumak için inşa edilmiştir.


Kuching gezilecek yerler arasında: rıhtım, Sarawak Müzesi, İslami Müze, Haftasonu pazarı (Pasar Minggu), Büyük Kuching Kedisi Heykeli, Kedi Müzesi, Tekstil Müzesi, antika ve hediyelik eşya dükkanlarının sıralandığı kentin en eski caddesi Main Bazaar (Büyük Çarşı), Çin Mahallesi, Jalan Carpenter’daki Çin tapınakları, Leboh China’daki korunmuş 19. yüzyıla ait Çin evleri ve Çin Tarih Müzesi sayılabilir.

Maymunları ile ünlü Bako Milli Parkı, Kunah Milli Parkı, Tanjung Datu Milli Parkı, Batang Ai Milli Parkı, orangutanlarıyla ünlü Semanggoh rehabilitasyon merkezi, Sarawak Kültür Köyü, Yerel Iban Uzun Evleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Kuching etrafındaki müze, milli park veya doğal koruma alanlarına acentelerden tur satın alarak veya şehir içi ulaşımını kullanarak gitmek mümkündür.

Kuching'e Kuala Lumpur, Penang, Johor Bahru, Bintulu, Kota Kinabalu, Miri ve Sibu'dan karşılıklı uçuşlar vardır. Kuching Uluslararası havaalanı (KCH) şehir merkezine 12 km uzaklıktadır. Borneo Adası içinde otobüs ile seyahat etmek mümkündür.


MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret296503
Takvim