• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Kota Kinabalu

Kota Kinabalu Gezi RehberiSabah'ın 700 bin nüfuslu başkenti Kota Kinabalu el değmemiş ormanları ve muhteşem sahilleriyle yürüyerek gezilecebilecek, derli toplu bir şehirdir. Şehrin ilk kuruluşunda Jesselton olan ismi 1963'de Kota Kinabalu olarak değişmiştir. Şehrin büyük bölümü II. Dünya savaşından sonra yeniden inşa edilmiştir. O döneme ait binaların bir bölümü hala ayaktadır.

 
Şehir merkezinde restoranlar, marketler, oteller ve tur acenteleri birbirine yürüyüş mesafesindedir. Deniz kıyısı geceleri oldukça hareketlidir. Denizden şehir merkezine paralel sokaklara uğrarsanız yanyana sıralanmış açık ve havadar restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Gün batımı için en popüler yer Signal Tepesi'dir. Burada 1905'de inşa edilen tarihi Atkinson Saat Kulesini de görebilirsiniz.

Gezilecek yerler

Kota Kinabalu şehir merkezini kendiniz yürüyerek veya 2 saat süren KK Heritage Walk adı verilen rehberli turlara da katılabilirsiniz. Gezilecek yerler arasında: Sabah Müze Kompleksi, State Cami, City Cami, Likas Kuş Parkı, Gece pazarı ve Merkez pazar sayılabilir. Kota Kinabalu'nu şehir merkezine yakın mesafede görülmeye değer pek çok yer vardır. Mari Mari Kültür Köyü, Kiansom Şelalesi, DeVilla Orkide Çiftliği ve Lok Kawi Vahşi Yaşam Parkı, Sabah Çay bahçeleri, adalar arası tekne turu bunlardan bazılarıdır. Şehir içi otobüsleri, taksi veya yarım günlük tur satın alarak buraları gezebilirsiniz. Gaya Adası da mutlaka gezilmesi gerekn yerler arasındadır.4095 metre yüksekliğiyle Güneydoğu Asya'nın en yüksek zirvesi kabul edilen Mount Kinabalu (UNESCO) & Kinabalu Milli Parkı ve Tunku Abdul Rahman Park ise mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Kota Kinabalu Uluslararası Havaalanı'na (KKIA) Shenzen, Macau, Jakarta, Manila ve Singapur'dan direk veya bağlantılı uçuşlar vardır. Kota Kinabalu'ya diğer ülke ve şehirlerden ulaşım detayları için Borneo sayfamızı tıklayınız.
MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret294015
Takvim