• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Sandakan


Sandakan Gezi RehberiSabah Eyaleti'nin doğusunda yer alan Sandakan şehri, 1883 yılında İngiliz Kuzey Borneo'sunun başkentliğini yapmış ancak 1946'da bu ünvanını Kota Kinabalu'ya kaptırmıştır. Restoranlar, oteller,bankalar ve şehir içi ulaşım şehir merkezinde toplanmıştır. Sandakan Limanı şehrin en hareketli yerlerindendir.


Sandakan şehir merkezinde gezilecek yerler arasında: Puu Jih Shih Budist Tapınağı, Sam Sing Kung Tapınağı, Agnes Keith House, Sandakan Heritage Trail, Sandakan Memorial Parkı sayılabilir. Şehir içi ulaşım araçlarını ve taksi kullanarak rahatça gezebilirsiniz.

Sandakan şehir merkezi dışında kalan gezilmesi gereken diğer yerler; Sepilok Orang Utan Rehabilitasyon Merkezi, Kaplumbağa Adası Parkı, Lower Kinabatangan Vahşi Yaşam Parkı, Agop Batu Tulug Tarihi Mağarası, Libaran Adası, Lankayan Adası ve Sandakan Timsah Çiftliğidir. Şehir içi otobüs veya taksi ile bu bölgelere ulaşım mümkündür.


Sandakan - Kota Kinabalu arası uçuşlar mevcuttur. Sandakan Havalimanışehir merkezine 11 km uzaklıktadır. Şehir içi otobüs veya taksi ile şehir merkezine kolaylıkla gidilebilir. Sandakan'a Kota Kinabalu, Lahad Datu, Semporna ve Tawau'dan şehirlerarası otobüs ile yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonrası ulaşım mümkündür.
MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret296506
Takvim