• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/pages/G%C3%BCneydo%C4%9Fu-ASYA-Gezi-Southeast-ASIA-Adventures/281003168699127?fref=ts
    • maceraya başla
    • .
GÜNEYDOĞU ASYA GECELERİ


Güneydoğu Asya gezilerimiz  ArtıYaşam Seyahat Acentesi işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

GÜNEYDOĞU ASYA HAVA DURUMU

GÜNEYDOĞU ASYA HARİTA

Site Haritası

Sentosa Adası

Sentosa Adası Gezi RehberiSingapur'un güney kıyısına 500 metre uzaklıktaki Sentosa Adası, Singapur'a bir köprü ile bağlanmıştır. 1800'lerin sonunda İngilizle tarafından askeri amaçlı kullanılan ada, 1967'de bir tatil bölgesi haline getirilmek üzere Singapur hükümetine devredildi. 2010'da kuzey kısmı tamamen Universal Stüdyoları Tema Parkı haline getirildi. Sentosa Adası bugün tamamen tatil ve eğlence amaçlı gelen pek çok turisti ağırlamaktadır. İçinde tematik parklar, plajlar, resort hotel, spor alanları, doğal parklar, restoranlar ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Adaya giriş ve tematik parkların tamamı ücretlidir.

Sentosa Adası bir hayal adasıdır. Burada olumsuz bir şey bulmak mümkün değildir. İşte Sentosa Adası'nda gezilecek tematik parklar ve aktiviteler:

Kelebek Parkı & Böcek Krallığı (Butterfly Park & Insect Kingdom), Su Altı Dünyası Akvaryumu (Underwater World), Universal Stüdyoları, “Extreme Log Ride” 4D sinemaları, Singapur tarih ve Kültür tiyatrosu (Images of Singapore), Singapur Teleferiği (Singapur Cable Car), Sentosa Doğa Yürüyüş Yolu (Nature Walk & Dragon Trail), Pembe Yunus gösterileri, park ve aktivitelerini değerlendirebilirsiniz.

II. Dünya Savaşı boyunca Britanya güçlerinin son kalesi olarak hizmet veren, yer altı tünelleri ve silahları ile tarihi bir mekan olan Siloso Kalesi (Fort Siloso)'ni gezebilir, Singapur Öncüleri Müzesi (Pioneers of Singapore Museum), Sentosa Kulesi (Tiger Sky Tower)'na çıkabilir, Silosa Plajı'nda denize girebilirsiniz. 37 metre uzunluğundaki Merlion Heykeli de görülmeye değerdir.

Ulaşım

Ada'ya en kolay ulaşım şekli, Harbour Front yakınındaki VivoCity alışveriş merkezinin 3 katından hareket eden tren'e (MRT) binmektir. Trenden inince kısa bir yürüyüşle Sentosa Yürüyüş Yolu (Sentosa Board Walk) tabelasına gelip, buradan yürüyerek Ada'ya geçebilirsiniz. Ada içinde ulaşım tren veya özel otobüslerle sağlanır.

Ada'ya hafızalarda kalacak bir aktivite ile gitmek isteseniz en iyi seçenek Faber Tepesi (Mt. Faber) veya HarbourFront Tower Two'dan hareket eden teleferiktir (cable-car). Gidiş dönüş için 26 S$ ödeyerek Ada'ya geçebilirsiniz. Faber Tepesi’nden (Mount Faber) Keppel Limanı’nı ve güneydoğudaki adaların muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Teleferik için bilet alırken dilerseniz adadaki aktiviteleri içeren paketlerden de satın alabilirsiniz.

Teleferik (Cable Car)

Teleferik, sadece Sentosa Adası'na geçiş için değil, aynı zamanda günün farklı zamanlarında sunduğu seçeneklerle size unutlmaz bir Singapur deneyimi sağlayabilir. Dilerseniz akşam saatlerinde Singapur ışıklarını izleyebilirsiniz. Biraz daha farklı bir seçenek isterseniz, dünyanın ilk 7 yıldızlı VIP, içi Swarowski taşlarla bezenmiş kabini ile gökyüzünde gece turu atabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye www.mountfaber.com.sg adresinden ulaşabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz
MELİH ERİŞ'LE GÜNEYDOĞU ASYA GEZİLERİ
GÜNEYDOĞU ASYA TOP 30
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ YAZILARIMIZ
FACEBOOK SAYFAMIZINSTAGRAM SAYFAMIZ
ALTERNATİF GEZİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret296505
Takvim